Van graan tot kraan | B(r)ouw mee aan Kaapse

Goed bier begint op het land.
B(r)ouw jij met ons mee?

Van gerst uit Voorne-Putten en de Hoeksche Waard tot een glas bier aan de Maas. Met Kaapse Brouwers bouwen we aan een korte keten waarin boeren, mouter, brouwers en gasten elkaar ontmoeten.

Onze brouwerij op de Kaapse Kaai draait al en de horeca komt er sowieso. Hier mogen we meer dan twintig jaar blijven. Met onze crowdfunding willen we deze plek extra goed, extra stevig en helemaal af neerzetten. B(r)ouw jij mee?

Bekijk de crowdfunding bij CrowdAboutNow →

Alle informatie over deelname, voorwaarden en risico’s vind je op de campagnepagina.

Van graan tot kraan

Wie geeft om lokaal eten, weet dat een goed product een verhaal heeft. Bij bier begint dat verhaal met de grondstoffen. Met het project Gerse Gerst werken we samen met regeneratieve boeren op Voorne-Putten en in de Hoeksche Waard, Rotterdam de boer op! en mouterij The Swaen aan een keten met een herkenbare herkomst.

Samen op het land tijdens de gerstoogst, met de maaidorser op de achtergrond
Samen op het land, tijdens de gerstoogst.
Rijpe gerst op het land voor Gerse Gerst
Gerse Gerst: hier begint ons bier.

01 · OP HET LAND

Gerst met een herkomst

De gerst wordt geteeld vanuit regeneratieve en natuurinclusieve principes, met aandacht voor gezonde bodems en het leven op en rond de akker. Hof van Heden ligt in Geervliet, op Voorne-Putten.

02 · IN DE MOUTERIJ

Van gerst naar mout

Wij kopen gerst rechtstreeks bij de boer in. The Swaen in Kloosterzande vermout die tot een grondstof waarmee onze brouwers aan de slag kunnen. Herkomst, vakmanschap en kwaliteit komen hier samen.

03 · AAN DE MAAS

Van mout naar ontmoeting

In onze Rotterdamse brouwerij maken we er bier van. Op de Kaapse Kaai willen we je die wereld laten zien en proeven: met rondleidingen, proeverijen en een proeflokaal naast de brouwketels.

Een korte keten krijgt pas betekenis als je haar kunt proeven

Kaapse begon in 2014 in de Fenix Food Factory, tussen andere Rotterdamse makers. Die verbinding met eten, ambacht en de stad hoort nog altijd bij ons. Bij Kaapse Fenix en Kaapse Maria komen bier, lokaal en seizoensgebonden eten en ontmoeting samen.

Op de Kaai brengen we dat verhaal naar de brouwerij zelf. We willen een plek maken waar je begrijpt wat er achter je glas zit, waar makers hun verhaal kunnen vertellen en waar een avond goed eten en drinken je ook iets over de herkomst laat ontdekken.

Meer belangstelling voor bier met een lokale herkomst helpt ons de keten verder te ontwikkelen. Het gaat om een samenwerking die we op langere termijn willen voortzetten, met een concrete bestemming voor de gerst van de boeren.

Onze laatste verhuizing

Op de Kaapse Kaai mogen we meer dan twintig jaar blijven. Voor ons is dit onze laatste verhuizing. Daarom willen we het nu in één keer goed doen: extra stevig gebouwd, met aandacht voor ieder detail en een plek waar je je meteen thuis voelt. Een brouwerij en horecaplek die helemaal klopt, waar we kunnen blijven en waar we nog jarenlang trots op zijn.

De brouwerij en horeca komen er sowieso. Met de crowdfunding willen we deze vaste plek zo goed mogelijk afbouwen en inrichten. We bouwen hier om te blijven.

Waar helpt de crowdfunding bij?

De brouwerij in de voormalige pindakaasfabriek aan de Nassaukade is in bedrijf. Met de crowdfunding zetten we de volgende stap:

Ons minimumdoel

€250.000

Voor de verdere afbouw van de brouwerij en de bouw en inrichting van het proeflokaal.

Onze ambitie

€500.000

Met extra ruimte voor de blikkenlijn en een comfortabeler ingericht proeflokaal.

Het gerstproject is al onderweg. De crowdfunding richt zich op de volgende stap voor de brouwerij en onze nieuwe ontmoetingsplek; het is geen aparte inzamelactie voor een nieuwe oogst.

Bezoek Hof van Heden

Met je voeten op het land.
Met een Kaapse in je hand.

Samen met de Kaapse Brouwers bezoek je tijdens het inzaaien of de oogst Hof van Heden in Geervliet, op Voorne-Putten. Ontmoet de mensen achter de gerst, hoor hoe zij naar hun bodem en gewassen kijken en sluit samen af met een Kaapse borrel op de boerderij.

Vers geoogste gerst in twee handen

Zo komt het verhaal van graan tot kraan tot leven, op de plek waar het begint.

Vanaf Kaapse Kern (een inleg van €2.500 of meer) kies je tussen tien biertjes op je verjaardag óf samen met de Kaapse Brouwers een bezoek aan Hof van Heden. Kies je voor het boerderijbezoek, dan kun je met maximaal vier personen deelnemen. Deze twee beloningen zijn niet te combineren.

Het bezoek is afgestemd met Hof van Heden. De datum en het precieze moment tijdens het inzaaien of de oogst worden nog vastgesteld, passend bij het teeltseizoen en de planning op de boerderij. Praktische informatie over het bezoek en de aanmelding volgt.

B(r)ouw mee aan de volgende stap

Een brouwerij, een plek aan de Maas en een verhaal dat begint op het land. Lijkt het je mooi om daar onderdeel van te worden? Bekijk het plan en lees hoe deelname aan de leningcampagne werkt.

Naar de crowdfunding →

Neem de voorwaarden en risico’s door voordat je besluit mee te doen.